Dėl valstybės paramos Giminės sodybų įkūrimui (santrauka)

Kreipiamės į Jus Giminės sodybų asociacijos bei kitų visuomeninių organizacijų ir asociacijų vardu dėl Giminės sodybų kūrimo idėjos sklaidos valstybiniu mastu. Šis pasiūlymas gali padėti valstybei, ne tik pavienėms šeimoms, palaipsniui tapti klestinčia ir stipria visuomene, kuri rūpinasi savo šalimi, ją mylį ir siekia gerovės visų jos piliečių labui. 

VIZIJA – VALSTYBĖS INICIJUOTA VIENKARTINĖ DOTACIJA GIMINĖS SODYBOS ĮKŪRIMUI.

Giminės sodyba – tai ne mažesnis nei 1 ha žemės sklypas, kuriame gyvena šeima (žmogus) ir tęsia savo giminę. Tai vieta, kurioje gimsta ir užauga vaikai, vieta, kuri perduodama iš kartos į kartą. Giminės sodyba – tai šeimos mažoji tėvynė – mylima, puoselėjama ir saugoma. Tai ilgalaikė investicija, kuri ilgainiui turės teigiamą poveikį visoms gyvenimo sritims – ekologijai, psichinei bei fizinei visuomenės sveikatai, gimstamumo didinimui, skurdo, bedarbystės, emigracijos mažinimui.  

Šią idėją palaiko-gyvena daugelis žmonių. Šiuo metu giminės sodybos ir bendruomenės yra kuriamos virš 15 pasaulio šalių. Tai Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Rusija, Čekija, Vengrija, Vokietija, Prancūzija, JAV, Armėnija, Kazachstanas, Baltarusija, Ukraina, Moldova ir kt.. Lietuvoje Giminės sodybos kuriamos jau 15 metų, auga jų bendruomenės.

IŠVADA: POREIKIS VYSTYTI GIMINĖS SODYBŲ PROJEKTĄ VALSTYBINIU MASTU yra DIDŽIULIS ir NAUDA VISAPUSIŠKA.

Kviečiame visuomenės organizacijas, asociacijas ir bendruomenes palaikyti Giminės sodybų asociacijos iniciatyvą dėl Valstybės paramos  Giminės sodybų įkūrimui ir pasirašyti šį raštą.

Pasirašyti po dokumentu

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir pritarimą!

Pagarbiai,

Giminės sodybų asociacija